Auto w leasing – gdzie szukać ofert?

Auto w leasing
Auto w leasing

Jeśli podjęliśmy decyzje o finansowaniu samochodu za pomocą leasingu to pozostaje nam znalezienie odpowiedniego egzemplarza, który odpowiadałby naszym oczekiwaniom. Możemy zdecydować się zarówno na samochód nowy, jak i używany.

Wybór na rynku jest bardzo duży. Część leasingobiorców uważa, ze firmy leasingowe posiadają ograniczoną ilość samochodów do finansowania w formie leasingu. Nic bardziej mylnego – firmy leasingowe mają zazwyczaj umowy z salonami samochodowymi oraz komisami, dzięki czemu posiadają dostęp do bardzo wielu atrakcyjnych ofert.

Warto jednak pamiętać, że leasingodawca nie szuka samochodów, a jedynie je finansuje. Możemy to w prosty sposób porównać do kredytu hipotecznego. Decydując się na taki instrument klient nie oczekuje od banku, że pracownik znajdzie mu mieszkanie. Sytuacja jest niemal identyczna w przypadku leasingu.

Leasing samochodowy – dlaczego warto wybrać?

Leasing samochodowy jest bardzo chętnie wybierany przez przedsiębiorców, którzy są świadomi korzyści wynikających z tej formy finansowania. Jest ich naprawdę wiele. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość zaliczenia na poczet kosztów prowadzenia działalności gospodarczej wszystkich faktur związanych z eksploatacją samochodu, w tym oczywiście faktur leasingowych, faktur za wpłatę początkową, a także faktur za paliwo, czy użytkowanie samochodu.

Zliczając wszystkie te koszty w ciągu roku możemy znacznie obniżyć należną do zapłaty kwotę podatku dochodowego. To jeden z najważniejszych powodów, dlaczego leasing zyskuje taką popularność z każdym rokiem.

Gdzie znaleźć samochód do leasingu?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że jako potencjalni użytkownicy sami musimy znaleźć pojazd, który chcemy wyleasingować. W związku z tym bardzo wielu leasingobiorców zadaje sobie pytanie – gdzie znaleźć taki samochód? Oczywiście – jeśli decydujemy się na nowy to sprawa jest bardzo prosta, bo możemy go znaleźć w salonie samochodowym. Natomiast w przypadku samochodów używanych może powstać pewien problem. Dlaczego? Ze względu na stosunkowo niewielką dostępność ich na rynku. Samochód używany, który chcemy leasingować musi być sprzedawany na podstawie faktury VAT. Wówczas istnieje możliwość zawiązania zobowiązania w postaci umowy leasingowej. Z tego powodu ilość dostępnych samochodów jest niewielka.

Dodając do tego, że wielu kupujących wymaga, aby sprzedającym był salon lub komis, otrzymujemy obraz, w którym naprawdę ciężko jest znaleźć używany samochód, który moglibyśmy leasingować. Jednocześnie warto pamiętać, że samochód używany nie może być starszy niż 7-8 lat, aby sumaryczny czas trwania leasingu wraz z wiekiem samochodu nie przekraczał 10 lat.

Najlepsze oferty leasingu – gdzie szukać, aby znaleźć perełkę?

Jeśli podejmiemy już decyzje o tym, że chcemy finansować zakup samochodu za pomocą leasingu to możemy przejść do kolejnego kroku, którym jest znalezienie odpowiedniego leasingodawcy. Przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę kilka czynników, a nie jedynie wysokość ostatecznego oprocentowania.

Chodzi tutaj między innymi o opłaty związane z bieżącym użytkowaniem samochodu, takie jak np. koszty wysłania mandatu do leasingobiorcy, które mogą wynosić nawet 100zł za jeden list. Warto zorientować się czy leasingodawca nie udostępnia możliwości zapłaty ryczałtu za obsługę umowy leasingowej w wysokości stałej opłaty. W takiej sytuacji płacimy jednorazową opłatę, która pokrywa wszystkie koszty związane z obsługą umowy. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy leasingodawcy posiadają taką możliwość w swojej ofercie.

Ranking leasingu samochodowego

Wybór operatora leasingu nie jest prosty. Na rynku obecnie znaleźć możemy kilkadziesiąt ofert różnych instytucji, które zachęcają nas do skorzystania ze swojej oferty. Jak wybrać zatem najlepszą firmę leasingową, dostosowaną do naszych potrzeb? Sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki leasingu, która w jednym miejscu udostępnia oferty wielu leasingodawców, przedstawiając je jednocześnie w jasnej i przejrzystej formie. Pozwala to jednocześnie otrzymać darmową analizę otrzymanych ofert i umownych warunków leasingu. W ten sposób możemy bardzo prosto uzyskać informacje na temat tego, którzy leasingodawcy są wysoko oceniani przez swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *