leasing na samochód, leasing samochodowy, leasing samochodu

Kalkulator leasingu samochodowego

Leasing samochodów funkcjonuje na rynku polskim od kilku lat, dlatego też jako usługa dobrze dopasował się do oczekiwań klientów i wciąż się zmienia wraz ze zmianami jakie następują w rzeczywistości gospodarczej i rynkowej. Wciąż wprowadzane są w ramach leasingu maszyn nowe możliwości i usługi dodatkowe, które oferowane przez firmy leasingowe stają się produktami popularnymi wśród klientów i zyskującymi nowych zwolenników.

Z pewnością wzrostowi atrakcyjności tej usługi sprzyja powstawanie nowych, funkcjonalnych kalkulatorów rat leasingowych, dzięki którym osoba nie mająca wcześniej doświadczenia ani wiedzy na temat warunków skorzystania z oferty może szybko i w prosty sposób zapoznać się z jej możliwościami. Leasing jest alternatywnym w stosunku do powszechnego kredytu sposobem finansowania zakupu środków trwałych dla firm, a dodatkowo można łatwiej go uzyskać, gdyż firmy leasingowe nie poddają potencjalnego klienta tak restrykcyjnej analizie pod względem osiąganych dochodów i historii kredytowej jak w przypadku kredytów.

Nowy  Kalkulator leasingu samochodowego jest tak skonstruowany, że osoba interesująca się zakupem tejże usługi, mając jedynie pomysł co chciałaby mieć, z łatwością obliczy przede wszystkim comiesięczną ratę, jak również inne koszty i parametry leasingu dla siebie. Już w kalkulatorze możemy zaznaczyć, że mamy zamiar zakupić samochód, maszynę, urządzenie specjalistyczne lub inny potrzebny sprzęt w rozróżnieniu na nowy lub używany. Następnie, podając dokładną lub orientacyjną jego wartość a także wybierając % jego wartości który trzeba będzie wpłacić tuż po podpisaniu umowy (wkład własny) oraz preferowany czas trwania umowy można uzyskać informacje na temat wysokości raty leasingu, którą comiesięcznie trzeba będzie wpłacać z tytułu użytkowania pojazdu.

Kalkulatorem leasingowym można oczywiście dowolnie manewrować wpisując różne wartości i wymiar czasu trwania leasingu aby dotrzeć do najbardziej odpowiadającej naszemu portfelowi oferty nie tracąc na jakości czy rodzaju auta. Dzięki temu możemy uzyskać wiele cennych informacji, które posłużą w podjęciu decyzji i wysłać zapytanie do doradcy, który na podstawie przedstawionych przez klienta danych będzie już w stanie wysłać wniosek do banku i opracować ofertę leasingu. Wniosek jaki doradca składa w banku zawiera podstawowe dane dotyczące leasingobiorcy, tzn. wysokość dochodu (na bazie okazanego oświadczenia klienta), danych z dowodu osobistego, wartości samochodu, roku produkcji i kilku innych dotyczących auta. Bank udziela na tej podstawie pozytywnej decyzji o udzieleniu leasingu i po jej otrzymaniu doradca przygotowuje ofertę leasingu, zawierającą wysokości wpłaty początkowej, kwoty wykupu, raty leasingowej i innych, dostosowanych do wyrażonych preferencji klienta.

Jeśli chodzi o rodzaj leasingu z jakiego można skorzystać w kalkulatorach jest to głównie najpopularniejszy  – leasing kalkulator rat operacyjny lub finansowy. Skorzystanie z któregoś z nich zależy od formy prowadzenia działalności, sposobu rozliczeń podatkowych i sprzedawcy pojazdu (faktury VAT lub VATmarża). Procedura przyznawania leasingu samochodowego (uproszczona lub standardowa) uzależniona jest również od wartości pojazdu. Niemniej pierwsze i najbardziej potrzebne informacje można uzyskać już na etapie niezobowiązującego skorzystania z kalkulatora leasingowego i kontaktu z doradcą który podpowie, jaka forma i procedura leasingu będzie dla Państwa najbardziej korzystna.