leasing na samochód, leasing samochodowy, leasing samochodu

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy

Dokonanie wyboru pomiędzy kredytem gotówkowym i leasingiem konsumenckim nie jest łatwą decyzją, ponieważ obie te formy finansowania zakupu określonych przedmiotów różnią się między sobą istotnymi z punktu widzenia indywidualnych potrzeb klienta elementami. Zasadniczą różnicą jest przede wszystkim fakt, iż kupując np. auto w kredycie trzeba liczyć się ze zdecydowanie dłuższą procedurą niż w przypadku leasingu oraz z możliwością lub brakiem możliwości skorzystanie z usług czy pakietów dodatkowych. W kredycie znacznie więcej czasu trzeba zarezerwować na wizyty w banku, załatwianie i dostarczanie koniecznej dokumentacji.

Co wybrać leasing konsumencki czy kredyt

W leasingu konsumenckim natomiast – w przypadku procedury uproszczonej – wymagane są jedynie oświadczenie o dochodach i dowody osobiste, a podpisanie umowy odbywa się w miejscu wyznaczonym przez klienta, do którego dojeżdża doradca. Na etapie orientowania się w kosztach obu usług mogą być widoczne różnice, jednak trzeba na nie patrzeć z punktu widzenia korzyści z nich wynikających jak również z dodatkowych opcji i pakietów, jakie będzie można wykorzystać w trakcie umowy. Kredyt na zakup np. samochodu ma kilka podstawowych zalet – od momentu  kupna auta, jest ono własnością klienta. Następną zaletą kredytu samochodowego jest fakt, iż nie jest konieczne w jego przypadku opłacania wkładu własnego, który w przypadku leasingu wynosi około 10% lub więcej.W  można zakupić samochód po atrakcyjnej cenie ze względu na fakt, że firmy leasingowe zazwyczaj działają w porozumieniu z producentami aut, co umożliwia atrakcyjne rabaty na nowe pojazdy. To bezpośrednio przekłada się na wysokość raty leasingowej i ogólny koszt leasingu.

Leasing konsumencki na samochód osobowy

Klienci korzystający z leasingu na samochód  w formie leasingu prywatnego mogą po zakończeniu umowy leasingowej (np. 3-4 lata) wymienić auto na nowe znów korzystając z leasingu. Nie ma obowiązku wykupywania auta po zakończeniu współpracy. Wymogiem w procedurze leasingu w każdym jego rodzaju jest ubezpieczenie auta, którego koszt wlicza się w comiesięczne raty leasingu lub składki wpłaca się  w kilku częściach. Firmy leasingowe zazwyczaj działają w porozumieniu z towarzystwami ubezpieczeniowymi, co pozwala na zaoferowanie atrakcyjnych pakietów a co za tym idzie – niższych składek ubezpieczeniowych. Korzystając z kredytu nie ma możliwości wyboru dodatkowych pakietów związanych z pokrywaniem przez leasingodawcę kosztów serwisowania samochodu, napraw czy likwidacji szkód.

Wreszcie – usługi dodatkowe takie jak np. karta paliwowa dostępne są tylko w przypadku leasingu. Każdy klient musi liczyć się z kosztami obu usług – zarówno kredytu czy leasingu, które zawsze występują. Zazwyczaj klienci zwracają uwagę na hasła reklamowe, mówiące że usługi te udzielane są za darmo, co nie jest prawdą. Chodzi o to, aby te koszty były najbardziej dostosowane do potrzeb, przedmiotu leasingu i usług dodatkowych.

Trzeba pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ogólnymi warunkami leasingu czy kredytu i tabelami opłat i prowizji, aby być świadomym i przygotowanym na wszystkie koszty z którymi związane jest skorzystanie z usługi. Zapraszamy do kontaktu z doradcą, który przygotuje ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i konkretnego przedmiotu, który ma zostać zakupiony.

Swoje możliwości finansowe można przeanalizować w leasing kalkulatorze rat leasingowych.

Konsultacje merytoryczne / polecany kalkulator leasingowy