leasing na samochód, leasing samochodowy, leasing samochodu

Najlepsza firma leasingowa ?

Określenie najlepszej firmy leasingowej i wybór jednej spośród wielu funkcjonujących na rynku jest zadaniem trudnym. Głównie z tego powodu, że pomimo oferowania w gruncie rzeczy tej samej usługi, ich oferty nie są jednakowe. Dzieje się tak, ponieważ każdy klient poszukuje czegoś innego.

Nawet, jeśli przedmiot leasingu jest taki sam w kilku przypadkach, to każdy z nich może różnić się warunkami, na jakich leasing samochodów jest realizowany, ceną za usługę czy opłatami za skorzystanie z pakietów dodatkowych. Trafną definicją najlepszej firmy leasingowej może być określenie jej jako takiej, która jest najbardziej otwarta na oczekiwania i potrzeby klientów, a z pomocy doradców czy ekspertów mogą oni korzystać przez cały czas trwania umowy.

Kolejnym istotnym elementem jest, jeśli oferta i kalkulator leasingu trafia do szerokiego grona odbiorców a sama nie ogranicza się do oferowania usługi w przypadku finansowania np. tylko samochodów czy tylko urządzeń specjalistycznych. Wymagania klientów co do warunków, jakie muszą być spełnione aby skorzystali oni z oferty którejś z firm leasingowych dotyczą przede wszystkim ceny usługi i czasu oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania i załatwienia wszystkich formalności do momentu otrzymania przedmiotu leasingu. Zdecydowanie najlepiej dla klienta, jeśli decyzja zapada w jak najkrótszym czasie. W niektórych firmach leasingowych decyzję o finansowaniu można uzyskać już leasing w 10 minut ze względu na to, że zdolność kredytowa klienta nie jest tak restrykcyjnie weryfikowana jak w przypadku kredytów.

Dobra firma oferująca leasing samochodowy załatwia wszystkie formalności nie tylko do momentu podpisania umowy, ale również po niej. Doradca pomoże wybrać najbardziej korzystny pakiet ubezpieczeniowy, zaproponuje i dobierze wg wymagań klienta usługi dodatkowe, których koszt wliczony zostanie w comiesięczną ratę. Każda osoba chcąca skorzystać z leasingu samochodowego musi mieć świadomość, że usługa ta nie jest bezpłatna. Każda czynność, jaką wykonuje firma leasingowa na rzecz klienta w czasie trwania umowy leasingowej kosztuje określoną wartość, o czym klienci są informowania w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Dodatkowe opłaty wiążą się z załatwianiem spraw związanych z dostawą pojazdu, jego rejestracją, ubezpieczeniem czy naprawami / serwisowaniem oraz sprzedażą poleasingową, które wykonuje doradca. Bezwzględnie należy dokładnie zapoznać się z OWUL, co z pewnością uchroni przed ewentualnym zaskoczeniem czy dodatkowymi kosztami, które są dla firm leasingowych zabezpieczeniem przed ryzykiem niedotrzymania umowy przez klienta. Toteż sposób, w jaki bank udziela informacji o ewentualnych konsekwencjach niewywiązywania się z umowy jak również transparentność tych informacji i uczciwość w ich przekazywaniu jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, czy dana firma leasingowa jest najlepsza.

Wreszcie – sama konstrukcja oferty leasingowej, która powinna odzwierciedlać i przekładać się na rzeczywiste możliwości finansowe  i potrzeby klienta jest istotnym elementem jego zadowolenia. Większość firm leasingowych, aby przybliżyć dostępne opcje usługi leasingu udostępnia kalkulatory rat leasingowych, które są idealnym narzędziem w szybki i prosty sposób zapoznającym zainteresowaną osobę z kosztami i warunkami leasingu przy czym w każdym z nich można dowolnie wybierać opcje, tzn. rodzaj sprzętu, wysokość wkładu własnego, okres spłaty i wartość pojazdu. Na tej podstawie można obliczyć comiesięczny czynsz leasingowy i skontaktować się z doradcą, który odpowie na wszystkie dodatkowe pytania.