leasing na samochód, leasing samochodowy, leasing samochodu

Ubezpieczenie leasingu GAP

Miałeś szkodę całkowitą lub kradzież pojazdu ? Wiesz jak trudno jest kupić pojazd porównywalny do utraconego i nie stracić na tym finansowo.
W związku z tym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów udostępniamy możliwość leasingu samochodu z ubezpieczeniem  GAP  (Guaranteed Asset Protection) czyli ubezpieczenie od straty finansowej Leasingobiorcy powstałej w związku ze szkodą całkowitą lub utratą pojazdu. Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej to produkt leasingu bankowego, który chroni nabywcę pojazdu przed stratą finansową spowodowaną całkowitym zniszczeniem lub utratą pojazdu wskutek kradzieży.

Oferujemy ubezpieczenie GAP samochodu w leasingu w wariantach

GAP Finansowy – ubezpieczenie pokrywa różnicę między w odszkodowaniem AC (wartością rynkową pojazdu) a kwotą zobowiązania pozostałą do spłaty
GAP Fakturowy – ubezpieczenie pokrywa różnicę między odszkodowaniem AC a wartością  zakupu netto
GAP Indeksowy – ubezpieczenie pokrywa dodatkowo 30% wartości rynkowej samochodów osobowych i ciężarowych do 3.5 tony oraz 20% pojazdów ciężarowych o ładowności powyżej 3,5 tony (z dnia szkody)

Oferta GAP jest skierowana dla samochodów nowych i używanych

– pojazdów osobowych i ciężarowo osobowych o masie całkowitej do 3,5 tony
– pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz ciągników siodłowych

Ubezpieczenie GAP to uzupełnienie ochrony ubezpieczeniowej, gwarancja bezpieczeństwa finansowego, dodatkowe zabezpieczenie przedmiotu i umowy leasingu w przypadkach kradzieży lub szkody całkowitej.

Maksymalne odszkodowanie z tytułu GAP wynosi 90.000 zł, maksymalny okres leasingu – 84 miesiące.  Szczegółowe warunki oraz stawki ubezpieczenia określa umowa. Aktualne stawki wynoszą od 1% do 6,5% wartości netto pojazdu, w zależności od wybranego Wariantu oraz okresu finansowania. Składka ubezpieczeniowa wliczana jest do rat leasingowych.

Ubezpieczenie GAP nie zawsze jest potrzebne i wskazane. Decyzja o ubezpieczeniu GAP od straty finansowej wynika też z indywidualnych preferencji Klienta oraz możliwości finansowych. Jeżeli jednak obawiasz się, że w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży auta będziesz miał problemy  zakupem nowego auta/spłatą zobowiązania, to warto rozważyć wykupienie tego produktu.