leasing na samochód, leasing samochodowy, leasing samochodu

Ubezpieczenie w leasingu samochodu

Ubezpieczenie w leasingu samochodu

Z kosztami użytkowania samochodu, w tym również będącego w leasingu samochodowym wiąże się jego ubezpieczenie. Samochód w leasingu musi być ubezpieczany w zakresie OC/AC/NW, Leasingobiorca ma również możliwość dokupienia ubezpieczenia Assistance.
Ważną kwestią jaką należy rozważyć w leasingu na samochód jest oczywiście cena ubezpieczenia – zwykle firmy leasingowe proponują swoje pakiety ubezpieczeniowe wynegocjowane z wybranymi towarzystwami ubezpieczeń. W takich przypadkach wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem auta w leasingu bierze na siebie firma leasingowa, której Leasingobiorca refunduje koszty składki.

Obecnie możemy zaproponować Klientom między innymi specjalną promocję na ubezpieczenia AC nowych samochodów osobowych oraz ciężarowych w karoseriach osobowych – za 3% sumy ubezpieczenia.

Ważną sprawą w ubezpieczeniach samochodów w leasingu jest również elastyczność oferty. Niektóre firmy są na tyle elastyczne, że można wybrać pomiędzy ubezpieczeniem
jednorazowym, kwartalnym, półrocznym albo ubezpieczeniem wliczonym w raty leasingowe w pierwszym roku lub w całym okresie finansowania. Przy ubezpieczeniu wliczonym w raty leasingu należy jednak pamiętać, że tak wyliczona składka która znajdzie się w racie, będzie tak jak cala rata leasingowa podlegała podatkowi VAT, nie zawsze jest to opłacalne z finansowego punktu widzenia.
Ponieważ ubezpieczenie samochodu w leasingu zawsze jest obligatoryjne ale nie zawsze Klient dysponuje odpowiednią gotówką, niektóre firmy leasingowe umożliwiają pod pewnymi warunkami skredytowanie składki ubezpieczeniowej, dzięki czemu Klient nie musi wykładać środków własnych.
Umowę leasingową można również ubezpieczeń w zakresie ubezpieczenia GAP – tj. od straty finansowej w razie konieczności rozliczenia umowy po utracie lub kasacji samochodu, jak też można ubezpieczyć umowę leasingu w zakresie ubezpieczenia Life, t.j. ubezpieczenia umowy na życie.